Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Do tradycji naszej Parafii należy pielgrzymka dziękczynna dzieci po I Komunii Świętej. W tym roku (24 maja), trzecioklasiści z rodzicami, babciami, wychowawcą, chętnymi parafianami, pod troskliwą opieką ks. Proboszcza udali się na dziękczynne pielgrzymowanie do Wilamowic i Hałcnowa.
Już od początku podróży w autokarze, uczestnicy z radością czcili Najświętszą Panienkę poprzez śpiew Maryjnych pieśni przy akompaniamencie muzycznym organisty – Pana Mieczysława. Dzieci z zaangażowaniem i dużą wiedzą rozwiązywały zagadki religijne przygotowane przez ks. Władysława.

Pierwszym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach. Tu ks. Stanisław Morawa – kustosz przybliżył przybyłym historię Wilamowic z jego mieszkańcami, losy powstawania i osobliwości tego cudownego obiektu sakralnego. Nakreślił sylwetkę świętego patrona. Po dawce historii uczestniczyliśmy we Mszy Świętej dziękczynnej z pokrzepiającą homilią naszego duszpasterza oraz błogosławieństwem relikwiami Św. Arcybiskupa. Po zwiedzeniu obiektu, pamiątkowych zdjęciach uczestnicy mieli przyjemność zaznać gościnności gospodarzy- uczestnictwa w agapie.

Z wdzięcznością i śpiewem na ustach wyruszyliśmy do drugiego punktu naszej pielgrzymki – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Przybyłych powitał proboszcz i kustosz – ks. Piotr Konieczny, który przedstawił historię Figury Matki Bożej Bolesnej, okoliczności powstania Bazyliki. Zwrócił uwagę na osobliwości tego szczególnego miejsca. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć we wzruszającym odsłonięciu Piety Hałcnowskiej, odprawić przed cudownym ołtarzem Nabożeństwo Majowe, dziękować i prosić o potrzebne łaski. Dziękując Panience za otwarte dla nas ramiona i dar Jezusa, którego dzieci komunijne przyjęły po raz pierwszy do swych serduszek, udaliśmy się w drogę powrotną. Po ogromnej dawce strawy dla serca i ducha organizatorzy zadbali też o strawę dla ciała, zatrzymując się na mały posiłek w lubianej przez dzieci restauracji McDonald’s.

Wyjazd do tych właśnie dwóch Sanktuariów Maryjnych nie był przypadkowy. Dziękczynienie Najświętszej Panience za cudowny dar Jezusa dla trzecioklasistów wiązał się z umocnieniem i szerzeniem wśród najmłodszych kultu świętych z naszej okolicy-podsumowanie obchodzonego roku Św. Józefa Bilczewskiego, jak również przybliżenie Figury Matki Bożej Bolesnej zwanej Patronką Beskidów. Dodatkowym umocnieniem dla pielgrzymów były modlitwy do Wspomożycielki Wiernych, której wspomnienie obchodziliśmy w tym dniu.

FOTORELACJA:
 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych