Tajemnica witraża bł. Anieli Salawy

14 października 2023r. po raz trzeci autokar pielgrzymów wypełniony do ostatniego miejsca, udał się do bliskiej naszemu sercu Parafii w Raciechowicach. Bo przecież nie trzeba przypominać, że na cmentarzu parafialnym został pochowany nasz zmarły w 2020 roku śp. ks. Mieczysław Grabowski.
 
Nie możemy nie pamiętać! A stało się już tradycją, że przy okazji nawiedzania grobu, udajemy się również w okoliczne miejsca kultu religijnego.
 
W tym roku trafiło na mało znane Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. Wyjątkowa postać, za której przyczyną zaczęto doznawać cudownych uzdrowień.
 
„Żyję, bo każesz, umrę, kiedy chcesz, zbaw mnie, bo możesz” - to słowa, które często wypowiadała bł. Aniela Salawa.
 
Często zastanawialiśmy się, dlaczego Proboszcz Mieczysław umieścił w naszym kościele witraż tej „mało popularnej” w naszych okolicach Błogosławionej. Dziś będąc w Sanktuarium, nie jeden z pielgrzymów odpowiedział sobie na to pytanie.
 
W związku z niedaleką odległością Jego rodzinnej miejscowości zapewne nie raz bywał w Sanktuarium i tam zawierzał naszą parafię tej niezwykłej postaci. Efekty Jego posługi widać w każdym nawet niewielkim szczególe naszego kościoła.
 
Dziękujemy Bogu za naszego byłego proboszcza, za obecnego Władysława, który co roku pamięta i organizuje wyjazd i za ten Błogosławiony dzień.

FOTORELACJA:
 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Tajemnica witraża bł. Anieli Salawy